Kapela

Kapela Komerční přestávka se zrodila na Dydžině 2006. Kapela nejdříve hrála pouze jednou za rok na Dydžině pod názvem Commercial Break. V té době komerční přestávky v českých televizích prakticky neexistovaly. Výraz "Commercial Break" se potom začal v médiích (otrocky) překládat jako "Komerční přestávka". I kapela časem přejala českou variantu - aby to bylo prostě více komerční.

Z původní sestavy zůstali do dneška jen Martin a bráchové Váša a Tony. Ale spousta dalších hudebníků vystoupila skoro na všech Dydžinách. Čestné místo v historii Dydžiny si zaslouží bubeník Šmirda, který se po mnoho let nechával ukecat k vytváření rytmického základu, nevyhovujícímu akustickým normám. Stálicemi jsou tak dnes třetí brácha Jenda, Dominika a Ondra-Hujjer.

Nadšení fanoušci začali projevovat přání, aby jim kapela zahrála na svatbě a podobně. Komerční přestávka tedy doplnila repertoár a za posledních pár let se objevila na asi dvaceti akcích jako hlavní kapela večera. Muzikanti se sehrávají a kvalita vystoupení každý rok roste.

Komerční přestávka hraje převzaté písně, ale filozofie je jiná, než u běžných zábavových kapel. Vystoupení má vždycky nějaké nosné téma, které spojuje celý program. A hlavně - kapela se soustředí na písně, které se běžně živě nehrají. Slyšeli jste někdy od někoho Gangsta's Paradise, Men in Black, Ghost Busters, 2 Unlimited, Yogiho, Scatmana, Rihannu nebo Spice Girls?